Cyklotrasa Ratka - Kokava nad Rimavicou

Trasa sa začína v dedine Ratka pod kopcom Chrastie. Odtiaľ pokračuje ďalej cez Hornú Babu do obcí Trebeľovce, Mulk, Rapovce a do mesta Lučenec. Tu pôjdete okolo jednej z dominánt mesta, neologická synagóga.

Synygoga bola postavená v rokoch 1924-1925. Bola postavená na mieste schátralé synagógy. Stavba je vysoká cez 35 metrov. Počas druhej svetovej vojny bola vnútorná časť synagógy zničená. Po jej čiastočnom opravení slúžila ako sklad umelých hnojív. To skončilo po celkovej rekonštrukcii v roku 2016, kedy z nej stal multikultúrne priestor. Je tu možné organizovať výstavy, svadby a stretnutia umelcov zo všetkých smerov.

Z Lučenca pôjdete ďalej mestským parkom a okolo vodnej nádrže Ladova do obce Halič, kde sa nachádza úchvatný Haličský zámok.

Tento zámok bol vybudovaný na mieste niekdajšieho gotického hradu. Tento renesančný zámok bol postavený v roku 1612. K zámku patrí aj zámocký lesopark o rozlohe 13 ha, ktorého súčasťou je aj umelé jazero. V roku 1919 bol vyplienený maďarskými vojakmi. Po rekonštrukcii je zo zámku moderný hotel. Avšak stále sú možné jeho prehliadky. Pri nich môžete vidieť napríklad župné sieň, ktorá je skutočnou raritou. Súčasťou prehliadky je aj výklad dejín zámku. Dĺžka prehliadky je 50 minút a je nutné si ju vopred zarezervovať.

Od zámku pôjdete smerom na obce Stará Halič, Gregorova Vieska, Podrečany a okolo vodnej nádrže Ružiná do obce Divín. Nad obcou sa nachádza zrúcanina hradu Divín. Z Divín pôjdete ďalej do obcí Mýtna, Dobroč, Kotmanová, Vrchdobroč a Látky. Potom pôjdete po červenej turistickej značke cez obce Zahrabina a Papiereň do Kokavy nad Rimavicou.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 88 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!