Cyklotrasa Ráztočno - Lehota pod Vtáčnikom

Tento "skoro" okruh je veľmi náročný, či už kvôli svojej dĺžke 111 km, ale aj kvôli prevýšenie 1270 m. Najnáročnejšie na stúpanie bude približne prvých 50 km, potom už pôjdete prevažne z kopca, len na konci je pozvoľné stúpanie.

Trasa sa začína na vlakovej stanici v meste Ráztočno. Odtiaľ pôjdete po modrej turistickej značke do obcí Nedožery, Pravenec a Tužina. Obec Tužina leží neďaleko chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy, ktorú prejdete po modrej turistickej značke až do Čavoje. Z Čavoje pôjdete ďalej do obce Temeš. Z nej môžete vidieť na prírodnú rezerváciu Temešská Skala. Z vrcholu je výborný výhľad, ale na bicykli nie je prístupný. Tiež preto, že skala sa nachádza v nadmorskej výške 910 m. Z tohto Dolomity-vápencového vrcholu ide vidieť na široké okolie.

Z Temeš pôjdete smerom na obce Nevidzany, Liešťany a Kostolná Ves. U nej sa nachádza vodná nádrž Nitrianske Rudno. Nádrž je najčastejšie využívaná na kúpanie, rybolov, jachting a ďalšie vodné športy. Po prejdení priehradnej hrádze pôjdete smerom na obce Banky, Diviaky nad Nitricou, Dolné Vestenice, Skačany, Oslany a odtiaľ už cez Čereňany a Bystričany do cieľa. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 111 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!