Cyklotrasa Rohožník - Vlaďovce

Blízko vojenského obvodu Záhorie leží mestečko Rohožník, v ktorom začína táto trasa. Môžete sa sem dostať autobusom aj vlakom. Železničná stanica leží na okraji mesta. Z Rohožník pôjdete po červenej turistickej značke do obcí Sološnica a Plavecké Podhradie. Blízko dediny sa nachádza najznámejšia jaskyňa Plaveckého krasu, Plavecká jaskyne. Tá sa nachádza na úpätí kopca, na ktorom leží zrúcanina Plaveckého hradu. Táto jaskyňa bola prvá verejne prístupne jaskyňa na slovenské. Vstup do jaskyne je zabezpečený kovovými bránami. Dĺžka jaskyne je 936 metrov a vacsinou býva otvorená ľan dvakrát do roka. Plavecký hrad bol postavený v 13. storočí. V druhej polovici 16. storočia bol razantne prestavaný na pevnosť. V roku 1707 bol hrad poškodený cisárskym vojskom a odvtedy chátra. Z horného hradu sa zachovala veža a zvyšky paláca, z renesančného dolného hradu zostala len delostrelecká bašta.

Z Plaveckého Podhradia pôjdete smerom na Plavecký Mikuláš, Plavecký Peter, Jablonica a Hradište pod Vrátnom. Odtiaľ ďalej po hraniciach chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty do obce Brezová pod Bradlom. Za ňou sa dostanete k vodnej nádrži Baranec nad ktorou sa týči mohyla Milana Rastislava Štefánika. Ak si chcete urobiť zachádzku, táto mohyla rozhodne stojí za návštevu. Mohyla sa nachádza na vrchole Bradlo v nadmorskej výške 543 metrov. Mohyla tu bola postavená na pamiatku generála Štefánika, ktorý tragicky zahynul 4. mája v roku 1919 pri leteckej havárii. Mohyla bola dostavaná v roku 1928.

Od nádrže budete pokračovať do obcí Košariská, Podkylava, Krajné a Vaďovce.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 65 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!