Cyklotrasa Senec - Budmerice

Trasa začína v meste Senec na Mierovom námestí. Odtiaľ pôjdete smerom na obce Malý Biel, Nová Dedinka, Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. Nachádza sa tu kaštieľ postavený v roku 1209. V 18. storočí bol prestavaný v rokokovom slohu. Od roku 1943 s pár ročnou prestávkou patrí jezuitom. Ďalej budete pokračovať do obcí Vajnory a Svätý Jur. Môžete tu navštíviť piaristický kláštor, Pálffyovská zámoček, zrúcaninu Biely Kameň alebo rozhľadňu Svätý Jur. Ďalej budete pokračovať do obcí Pezinok, Modra a Budmerice.

V Budmericiach sa nachádza krásny zámok. Bol postavený na konci 19. storočia. Postaviť ho nechal Jan Pálffy podľa projektu jedného viedenského architekta. Jeho vzhľad je založený na vzore renesančných zámkov na rieke Loire vo Francúzsku. Je postavený v eklekticistickom štýle a obklopuje ho anglický park. Park bol zriadený v druhej polovici 19. storočia a je cez deň voľne prístupný. Od konca druhej svetovej vojny je zámok majetkom štátu. V dnešnej dobe je tu umiestnená expozícia dobového nábytku.


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 57 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!