Cyklotrasa Senec - Galanta

Trasa začína v meste Senec, kde sa môžete osviežiť v miestnych jazerách. Nachádza sa tu Strieborné jazero, Hlboké jazero a Slnečné jazero. Na Slnečnom jazere si môžete zapožičať vodné bicykle a dostať sa s nimi až na Slnečný ostrov, na ktorom sa nachádza vyhliadková veža. Ďalšie vyhliadková veža sa nachádza aj na brehu. Zo Senca pôjdete po ceste smerom na obce Králová pri Senici, Jánovce, Veľké Úľany a Sládkovičovo. Neďaleko mesta sa nachádza termálne kúpalisko a prírodné rezervácie Sládkovičkovská duna. Kúsok za mestom sa už nachádza cieľ tejto trasy, mesto Galanta.

V meste sa nachádza neogotický a renesančný kaštieľ. Neogotický kaštieľ bol pôvodne postavený v renesančnom štýle v roku 1633. Postaviť ho dali bratia Daniel a Pavol Eesterházy. V roku 1736 došlo k prestavbe v barokovom štýle. K ďalšej prestavbe došlo v roku 1861, a to v duchu romantickej a anglickej gotiky. V roku 1993 sa kaštieľ dostal do vlastníctva samosprávy štátu a momentálne je v dezolátnom stave. Boli na ňom uskutočnené iba najnutnejšie opravy. Renesančný kaštieľ patril tiež rodu Esterházyovcov. Bol postavený na prelome 16. a 17. storočia. Budova má bohato zdobenú fasádu s veľkými symetrickými oknami. Z vonkajšej strany býval kaštieľ lemovaný vodnou priekopou. V 18. storočí došlo k prestavbe v barokovo-klasicistickom štýle. Od 20. storočia kaštieľ chátral. Koncom storočia však prebehla rozsiahla rekonštrukcia a od roku 1992 bol opäť sprístupnený verejnosti.

 


Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 31 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!