Cyklotrasa Senica - Nitra

Neďaleko vojenského obvodu Záhorie leží obce Senica, v ktorej začína táto trasa. Z vlakovej stanice pôjdete smerom na Prietrž a ďalej po žltej turistickej značke do Brezovej pod Bradlom. Odtiaľ ďalej po žltej turistickej značke až k zrúcanine hradu Dobrá voda. Prvá zmienka o hrade pochádza z roku 1316. Hrad vystriedal niekoľko majiteľov, ale v roku 1762 vyhorel a nebol opravený. Neďaleko hradu sa nachádza židovský cintorín.

Od hradu pôjdete do dediny Dobrá voda a odtiaľ po žltej turistickej značke do obcí Dechtice a Kátlovce. Z Kátlovce pôjdete po modrej turistickej značke do obcí Paderovce, Bohunice a Malženice. Z Malženice pôjdete smerom na Trakovice, Hlohovec, Rišňovce a Alekšince. Potom dorazíte do Nitry a k Nitrianskemu hradu. Hrad sa začal stavať už v 9. storočí, kedy tu svoje základy položilo Nitrianske kniežatstvo. Patrí tak medzi najstaršie hrady na slovenský. Hrad má strategickú polohu, leží vo výške 220 metrov a z troch strán je chránený riekou Nitrou. Dominantou hradného areálu je biskupský palác a najmä Bazilika svätého Emeráma. Hrad je prístupný verejnosti a je možné si tu dohovoriť prehliadku. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 91 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!