Cyklotrasa Senica - Považany

Táto trasa začína pri železničnej stanice Senica a neďalekej obce Senica. Pri prejazde obcou si môžete všimnúť malého zámku alebo múzea L. Novomeského. Odtiaľ pôjdete po červenej turistickej značke do obce Prietrž a ďalej do Myjavy. Z Myjavy pôjdete až k hraniciam chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty do obce Poriadie. Z nej budete pokračovať ďalej do obcí Paprad a Stará Tura, nad ktorou sa týči strážna veža.

Ďalej sa po červenej turistickej značke vydáte do obcí Vaďovce, Hrachoviště a Višňové. Nad touto dedinou je zrúcanina Čachtického hradu. Jedná sa o jeden z najznámejších hradov na slovenské. Bol postavený v 13. storočí a preslávil predovšetkým vďaka Alžbete Báthoryovej, inak známe ako Čachtická pani. O nej vznikla povesť, že pre zachovanie svojej krásy sa kúpala v krvi mladých dievčat. Za to bola odsúdená na doživotné žalári v hradnej veži.

Z Višňové pôjdete do obce Čachtice, podľa ktorej je pomenovaná aj zrúcanina hradu. Odtiaľ už zostáva len pár kilometrov do cieľa cesty, dediny Považany


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 62 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!