Cyklotrasa Sereď - Dolné Srnie

Trasa začína v meste Sereď. Za návštevu tu rozhodne stojí Sereďský park, ktorý bol vyhlásení za chránený areál. Súčasťou parku sú dva pamätníky, amfiteáter a zámok. Zámok bol postavený v polovici 19. storočia. Pôdorys zámku má tvar písmena L. Kaštieľ má dve nadzemné podlažia a je dvojtraktový. Objekt má nárožné rizalit a medzi krídlami sa nachádza bastion. Kaštieľ je situovaný v anglickom parku VI Lenina, ktorý je prístupný verejnosti a nachádzajú sa v ňom zemné valy protitureckej pevnosti. Orech čierny, ktorý sa nachádza v parku, získal v roku 2012 tretie miesto v ankete "Strom roka 2012". Zámok stojí na mieste stredovekého vodného hradu.

Zo Serede pôjdete ďalej do obcí Šúrovce, Siladice, Hlohovec a Koplotovce. Odtiaľ pôjdete ďalej do Jalšové a k vodnej nádrži Sĺňava. Okolo vodnej nádrže pôjdete do mesta Piešťany. Odtiaľ ďalej smerom na obce Ostrov, Podolie a Čachtice. Tú môžem vidieť na kopci Bakalár zrúcanina Čachtického hradu neslávny preslávenú vďaka Alžbete Báthoryovej, ktorá sa tu údajne pre udržanie svojej krásy kúpala v krvi mladých dievčat.

Z Čachtíc pôjdete ďalej do Nového Mesta nad Váhom a ďalej až do cieľa trasy, Dolné Srnie.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 74 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!