Cyklotrasa Šoltýska - Látky

V okrese Poltár leží obec Šoltýska. Tu začína trasa, ktorá vedie okolo vrcholov Slovenského rudohoria. Dedina bola založená grófom Antonom Forgáč v roku 1796. Na jeho počesť bola najprv pomenovaná ako Antonova Dedina, skor však došlo k jej premenovaniu. V minulosti bol v obci v prevádzke vodný mlyn a píla. Z tejto obce pôjdete údolím rieky Kokavy do mesta Kokava nad Rimavicou. V meste sa nachádza niekoľko pamiatok, evanjelický kostol z 16. storočia, židovská synagóga, forgáchovský zámoček zo začiatku 19. storočia a ďalšie. Mesto má bohatú históriu, najmä sa týka drevárskej, sklárske, banícke a kolešské výroby. Dodnes sa zachovala iba drevárska výroba.


Z Kokavy nad Rimavicou sa vydáte prudkým stúpaním na Chorepské sedlo, odtiaľ k rozhľadni Slopov a ďalej cez vrchol Cisársky hoľa a Cremoso. Ďalej potom okolo vrcholu Železná brána na vrchol Tri chotár, ktorý sa nachádza v 1141 m.n.m. a je tak najvyšším bodom trasy. Odtiaľ pôjdete do dediny Kysuca a smerom na Dolinu, Sihla, Drábské, Lomu nad Rimavicou, Biele Vody a cez Bratkovice do obce Látky

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 53 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!