Cyklotrasa Spišská Stará Ves - Poprad

Trasa je náročná, hneď na začiatku je stúpanie z 500 na 1100 metrov nad morom. Preto rozhodne nie je určená pre začiatočníkov. Začína v Spišskej Starej Vsi, odkiaľ pôjdete do obcí Matiašovce, Spišské Hanušovce a Bachledova dolina. Nad ňou sa nachádza chodník korunami stromov, bike park, rozhľadňa a bobová dráha. Odtiaľ pôjdete cez Tatranský národný park až do Tatranskej Kotliny, u ktorej sa nachádza Belianska jaskyňa. Jaskyňa vznikla eróznou činnosťou vôd z ľadovcov a zrážok vo vápencoch Belianskych Tatier. Podľa nálezov jej pravdepodobne v roku 1731 navštívili zlatokopovia. Oficiálne bola objavená až v roku 1881 a sprístupnená verejnosti. Vďaka tomu patrí medzi najstaršie sprístupnené jaskyne na slovenskom. V roku 1979 bola vyhlásená Národná prírodná pamiatkou. Z celkovej dĺžky 1752 m jaskyne je sprístupnených 1275 m chodieb. Teplota v jaskyni sa pohybuje okolo piatich stupňov a je najbohatšie zdobenou jaskýň Tatier. Okrem úchvatné kvapľovej výzdoby sú tu aj podzemné jazierka.

Z Tatranskej Kotliny budete pokračovať do obcí Kežmarské Žľaby, Tatranské Matliare a Tatranskej Lomnici. Tu rozhodne stojí za návštevu miestnej botanická záhrada. Záhrada má rozlohu 3,2 ha a nachádza sa tu až 270 druhov tatranských rastlín. Niektoré si môžete kúpiť v podobe sadeníc alebo semienok. V expozícii tatranskej prírody leží aj malá geologická plocha a pamätné miesto venované tým, ktorí presadzovali a uskutočnili myšlienku Tatranského národného parku. Po návšteve záhrady budete pokračovať ďalej do obcí Tatranská Lesná, Horný a Dolný Smokovec, Nová Lesná a cez Veľký Slavkov až do Popradu


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 51 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!