Cyklotrasa Stará Bystrica - Nová Bystrica

Novovybudovaný cyklochodník naprieč prekrásnou Bystrickou dolinou, ktorý vedie z Krásna nad Kysucou až do Novej Bystrice vhodný aj pre jazdu s cyklovozíkom. Je súčasť novej cyklotrasy naprieč Bystrickou dolinou, ktorá vedie po niekdajšej trase úvraťovej železničky od kultúrneho domu v Krásne nad Kysucou až po športový areál v Novej Bystrici v dĺžke 20km.


Nový cyklochodník medzi obcami Stará a Nová Bystrica vedie nádherným prostredím pozdĺž rieky Bystrica a len mierne stúpa. Povrch je asfaltový a vhodný aj pre jazdu s cyklovozíkom. Napojíte sa naň odbočením vľavo hneď za mostom ponad rieku Bystrica pár metrov od kruhového objazdu v Starej Bystrici. Súčasťou chodníka je aj odpočívadlo a náučné tabule.


Jeho plné využitie sa plánuje aj v zimných mesiacoch a to vytvorením stopy na bežkovanie. Je ideálnym miestom aj pre rodinné bicyklovanie s deťmi, keďže blízko zrekonštruovaného centra v Starej Bystrici sa nachádza moderné detské ihrisko a ďalšie je súčasťou športového areálu v Novej Bystrici. Z Novej Bystrice môžete ešte vybehnúť k vodnej nádrži, okolo ktorej vedie značená cyklistická trasa.

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 7 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!