Cyklotrasa Stolečné - Mojtín

Trasa začína v malej dedine Stolečné blízko hraníc slovenský a Českej republiky. Odtiaľ pôjdete chránenou krajinnou oblasťou Kysuce do obcí Vlkov, udičku, Horná Mariková, Pagano a Dolná Mariková. Odtiaľ budete pokračovať smerom na Hatné, Prosné, Udiča, Jasenica a Považskej Podhradie. Tu sa nachádza zrúcanina Považského hradu. Z hradu je nádherný výhľad na okolité obce a na neďalekú Nosickou priehradu. Hradu sa inak tiež hovorí Hrad Bystrica. Hrad bol postavený v 13. storočí a slúžil pre ochranu dôležité obchodné cesty. V roku 1543 hrad zasiahol obrovský požiar, ktorý ho značne poškodil. Neskôr bol opravený a rozšírený o predhradie. Z obavy, aby sa hrad nestal sídlom povstalcov, ho v roku 1698 nechal cisár zničiť.

Z Považského Podhradia pôjde cez Považskú Bystricu do obcí Povážská Teplá a Záskalie. Medzi poslednými dvoma dedinami budete prechádzať národnou prírodnou rezerváciou Manínska tiesňava. Jedná sa o epigenetické zlom vytvorený Manínskym potokom, ktorý rozdelil Manínska bradlo na dve časti - Veľký a Malý Manín. Celá rezervácia sa nachádza v oblasti Strážovských vrchov. Zo Záskalie pôjdete do obcí Kostolec, Dolný Moštenec, Horný Lieskov a do cieľa cesty, dediny Mojtín


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 72 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!