Cyklotrasa Stráňavy - Novoť

U vodnej nádrže Žilina a neďaleko mesta Žilina v dedine Stráňavy začína táto trasa. Kúsok za dedina leží zrúcanina hradu Strečno. Hrad preslávil vďaka americkému filmu Dračie srdce, ktorý tu bol natáčania. Hrad bol Pravdepodobne postavený na prelome 13. a 14. storočia s Cieľom stráženie cesty a výber mýta v údolí riek Váh. Hrad Počas svojej existencii niekoľkokrát Zmena majiteľov. Začiatkom 15. storočia patril kráľovskej rodine. V 17. storočí sa stal útočiskom povstalcov pri Thökölyho povstania. Pre potlačením tohto povstania bol hrad zničenie a odvtedy chátra. V 20. storočí prebehla rozsiahla rekonštrukcia a bola tu Umiestnenie pobočka Považského múzea. Hrad je až dodnes prístupný verejnosti.

Z dediny pôjdete cez vodnú nádrž do obcí Varín, Krasňany, Dolná Tižina, Belá a Terchová. Tu môžete navštíviť miestne rozhľady Terchovský srdca. Odtiaľ pôjdete do obcí Petrová, Zázrivá, Havrania a po modrej turistickej značke do Flajšové a Oravskej Lesnej. Ďalej po červenej turistickej značke Pribišská, Zákamenné a Novoť.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 69 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!