Cyklotrasa Strečno - Zákamenné

Neďaleko národného parku Malá Fatra a pri vodnej nádrži Žilina začína táto trasa, ktorá vedie až do šesťdesiat kilometrov vzdialenej obce Zákamenné. Obec, v ktorej trasa začína, sa volá Strečno a nachádza sa tu aj zrúcanina rovnomenného hradu. Hrad sa preslávil vďaka americkému filmu Dračie srdce, ktorý tu bol natáčaný. Hrad bol pravdepodobne postavený na prelome 13. a 14. storočia s cieľom stráženie cesty a výber mýta v údolí riek Váh. Hrad počas svojej existencie niekoľkokrát zmenil majiteľa. Začiatkom 15. storočia patril kráľovskej rodine. V 17. storočí sa stal útočiskom povstalcov pri Thökölyho povstania. Pre potlačenie tohto povstania bol hrad poničený a odvtedy chátra. V 20. storočí prebehla rozsiahla rekonštrukcia a bola tu umiestnená pobočka Považského múzea. Hrad je až dodnes prístupný verejnosti.

Zo Strečna pôjdete do obcí Varín, Krasňany, Dolná Tižina, Terchová, Petrová a Zázrivá. Odtiaľ budete pokračovať do chránenej krajinnej oblasti Horná Orava a do obcí Oravská Lesná, Pribišská a do Zákamenné.  

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 59 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!