Cyklotrasa Šuňava - Revúca

Na tejto trase pôjdete cez národný park Nízke Tatry a okolo národného parku Muránska Planina. Z Šuňava pôjdete k vodnej nádrži Čierny Váh a odtiaľ po červenej turistickej značke do obce Heľpa. Ďalej potom do obce Pohorelská Maša, kde sa nachádza prírodná rezervácia Mašianske skalky. Územie s rozlohou 169 300 m 2 bolo za chránené vyhlásené v roku 1980 (5.stupeň ochrany). Na území je výskyt prevažne 160 až 180 rokov starých prirodzene rozvoľnenie lesných porastov. Hlavným dôvodom ochrany je zachovanie prirodzených lesných spoločenstiev s prvkami reliktného charakteru a výskytom významných vzácnych druhov flóry a fauny. Mašianske skalky patrí do Národného parku Muránska planina.

Odtiaľ pôjdete smerom na obce Šumiac, Jún Skala, Muránska Huta a Muráň. Nad obcou sa týči zrúcanina rovnomenného hradu. Hrad bol postavený ako kráľovský v 13. storočí na ochranu cesty, vedúcej z Gemera do Liptova a Zvolena. Vďaka svojim neobyčajne pestrým dejinám patrí k najznámejším gemerským hradom. V roku 1271 sa nazýva Mwran, a nevie sa, ako v tej dobe vyzeral, pretože bol v prvej polovici 15. storočia prestavaný. Hrad v 18. storočí dvakrát vyhorel a koncom 18. storočia už nebol obývaný. V roku 1972 bol hrad vyčistený a od roku 1980 sa vykonávala postupná nutná údržba hradu. Z Muráňa pôjdete až do cieľa, mesta RevúcaNáročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 77 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!