Cyklotrasa Tatranská Lomnice - Vyšné Hágy

Nenáročná cyklistická trasa vhodná aj pre deti vedúca z Tatranskej Lomnice na Vyšné Hágy cez Starý Skokovec. Cyklotrasu začíname na železničnej stanici v Lomnici, kde sa napojíme na chodník vedúci po pravej strane súbežne s hlavnou cestou č.537. Chodník má po Starý Smokovec asfaltový povrch, miestami je asfalt rozbitý. Spočiatku vedie lesom s miernymi stúpaniami a klesaniami. Prechádzame Tatranskú Lesnú a ako sa blížime k Hornému Smokovcu, po ľavej strane sa nám črtajú pekné výhľady na celú Popradskú kotlinu.


Prejdeme centrum Starého Smokovca, kde je možnosť odbočenia po cyklistickej značke na Hrebienok a za benzínkou na konci časti Sibír pokračujeme v smere na Tatranskú Polianku. Chodník už nie je asfaltový, ale miestami je to štrkovitý širší chodník, inde pekný "lesný" singlík.


Z Tatranskej Polianky máme ďalšiu alternatívu odbočiť na Sliezsky dom. My pokračujeme v smere na Novú Polianku po zelenej turistickej značke. Z Novej Polianky je to už iba na skok na Vyšné Hágy, kde máme možnosť pokračovať ďalej na Štrbské Pleso alebo zbehnúť po žltej do Štôly. Celá cyklistická trasa je veľlmi pekná a nenáročná, po ľavej strane s výhľadmi na Popradskú kotlinu, po pravej strane výhľady na končiare Vysokých Tatier

Náročnosť cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 15 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!