Cyklotrasa Teplý Vrch - Rovné

Nenáročná cyklistická trasa vhodná aj pre cyklovozík, vedúca po málo frekventovaných asfaltových cestách, pokojnými dedinkami a údolím riečky Blh, ktorej brehy sú lemované obrovskými papradiami z dávnych čias.


Začíname v obci Teplý Vrch. Pokračujeme v smere na Padarovce, ale na prvej križovatke za dedinou odbočíme vpravo na Drienčany a Ostrany. Najprv vyšliapeme miernejší kopček a potom je to taká klasika - hore a dole. Po pravej ruke máme pekný výhľad na priehradu Teplý Vrch, Drienčany a okolitú, až neuveriteľne, pokojnú krajinku. Po cca 4km odbočíme opäť vpravo na Hrušovo. Nasleduje zaslúžený oddych vo forme 1500m zjazdíku. Prejdeme Hrušovom a pokračujeme stále rovno cez Potok až do Rovného v naprostej pohodičke, bez prudkých stúpaní a klesaní.


V Rovnom si dáme menšiu prestávku pri miestnom pohostinstve. Tu są zároveň aj otáčame a ideme späť na Teplý Vrch po tej istej cyklotrase, ako sme prišli. Na križovatke za Hrušovom, kde są napájame na hlavnú cestu vedúcu z obce Ostrany na Teplý Vrch môžeme odbočiť vpravo a pokračovať asi 800m na salaš, kde sa dá občerstviť.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 36 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!