Cyklotrasa Topoľčany - Handlová

Trasa začína v meste Topoľčany, odkiaľ pôjdete smerom do Solčany. Tu sa nachádza klasicistický kaštieľ postavený v 19. storočí. V 20. storočí došlo k radikálnej prestavbe, kedy bola pôvodne dvojpodlažná stavba s bočnými krídlami prestavaná na obdĺžnikovú budovu. Okolo zámku je vybudovaný park. V súčasnej dobe je kaštieľ v dezolátnom stave a ďalej chátra. Zo Solčany pôjdete smerom na obce Baština, Bošany, Krásno a Brodzany. V Brodzany sa nachádza ďalšia zámoček, postavený v 14. storočí. V 17. storočí bol prestavaný v renesančnom slohu. V 19. storočí zámoček opäť zmenil majiteľa. Ten nechal okolo zámku vytvoriť park a vysádzať v ňom vzácne dreviny. Neďaleko kaštieľa tiež vybudoval kaplnku s rodinnou hrobkou a letohrádok. V dnešnej dobe sa v kostole nachádza Slovanské múzeum Alexandra Sergejeviča Puškina. Súčasťou kaštieľa je dodnes anglický park, v ktorom sa nachádza vodná kaskády potoka Geradza.

Z Brodzany pôjdete smerom na Partizánske a ďalej do obcí Oslany, Čereňany, Bystričany, Lehota pod Vtáčnikom a Podhradie. Tu sa nachádza zrúcanina Sivý kameň, ktorá je prístupná verejnosti. Z Podhradie pôjdete po modrej turistickej značke do obce Cigeľ a odtiaľ až do Handlová.    

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 66 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!