Cyklotrasa Topoľčany - Zlaté Moravce

Trasa začína v Topoľčanoch, ktoré leží v Nitrianskom kraji. Trasa je náročná a nie je pre začiatočníkov. Je to najmä kvôli prudkému stúpanie na vrchol Veľká Ostrá a Karlík. Od vlakovej stanice v Topoľčanoch pôjdete okolo Tribečského múzea a ďalej smerom na Solčany, kde sa vydáte do obcí Baština, Bošany a cez Nedanovice do Brodzany. V Brodzany je postavený kostol Všetkých svätých, ktorý tu bol postavený miesto starého kostola v roku 1776.


Odtiaľ pôjdete ďalej smerom na Hlboké a cez Kolačno do Veľkého Uherce. Tu sa nachádza kostol, ktorý bol postavený v roku 1860. Pôvodne však tu stál renesančný kostol z roku 1622. V súčasnej dobe je kostol po rekonštrukcii. Z Veľkého Uherce pôjdete okolo priehrady Veľký Uherec ďalej cez obce Rudice, Müller a chránenou krajinou oblasťou Ponitrie do obce Veľká Pole. Odtiaľ pôjdete údolím okolo Piľanského potoka do dedín Píla, Horné Hámre, Žarnovická Huta, Žarnovica a Lukavica. Ďalej potom pokračuje cesta k turistickému prístrešku Kerling a potom cez obec Hadovi k rozcestníku Sedlo pod Cukmantlom. Kúsok od rozcestníku sa tiež nachádza pamätník obetiam fašizmu.


Z rozcestníku pôjdete po modrej okolo Horného Hodrušského jazera a cez obce Majere, Teplá voda, Devičany a Gondová ďalej do Čajková. V Čajkov sa môžete zájsť pozrieť na lesopark Malé Slovensko. Z Čajkov pôjdete smerom na obci Tlmače a cez rieku Hron do obce Lipník. Z Lipníka potom ďalej do obcí Nemčiňany, Čierne Kľačany a Prilepí. Odtiaľ už do cieľa, mesta Zlaté Moravce.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 135 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!