Cyklotrasa Trenčianska Teplá - Turček

Trasa začína neďaleko mesta Trenčín v Trenčianske Teplé. Odtiaľ pôjdete do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Hovorí sa, že liečivé pramene v meste objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlané ovečky. Narazil na malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírny zápach a už po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. Liečivé pramene poznali už začiatkom letopočtu germánske kmene, ktoré tu vtedy žili. Prvá písomná zmienka však pochádza z roku 1247. Zaujímavosťou je turecký kúpeľ Hamman postavená v orientálnom maurskom štýle. Stojí tu od roku 1888.

Z mesta pôjdete ďalej do obcí Baračka, Omšenie, Dolná Poruba, Stanáková a Valská Belá. Odtiaľ ďalej do obcí Matušíková, Čavoj, Kostolná Ves a Dlžín. Kúsok za dedinou narazíte na Bojnice. V blízkosti mesta sa nachádza Hneď niekoľko atrakcií. Za návštevu rozhodne stojí Bojnický zámok. Zámok je postavený na travertínovej skale a je národnou kultúrnou pamiatky. Pamiatky tvoríte Vnútorné a vonkajšie hrad s Troma nádvoriami. Základ hradu je postavený v gotickom a renesančnom štýle. Výstavba zámku prebehol niekedy v 12. storočí. Okolo zámku je park, v ktorom sa nachádza mnoho vzácnych exemplárov Vrátane Lipy kráľa Mateja, ktorá je stará 700 rokov. Udáva sa, že sa jedná o najstarší strom na slovenskom. V súčasnosť je Súčasti Slovenský národného múzea a je prístupný verejnosti. Ďalšie atrakciám je travertínová jaskyňa objavenia v 50. rokoch 20. storočia pod zámkom. Ďalej od mesta sa nachádza ai Zoologická záhrada Bojnice, dinopark, kalvárie alebo Čajka v oblakoch.

Z Bojnice pôjdete smerom na obce Hradec, Handlová a odtiaľ do Turčeku.


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 95 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!