Cyklotrasa Trstín - Pezinok

Trasa je dlhá 41 km a je plná nenáročného stúpanie a klesanie. Začína v obcí Trstín, odkiaľ pôjdete do Smolenice. Tu môžete navštíviť hradiska Molpír alebo Smolenický zámok. Zámok bol pôvodne gotický hrad postavený v 15. storočí a patril uhorskému kráľovi. Slúžil ako strážny hrad na Českej ceste. Hrad zažil krušné časy, na konci 18. storočia spustol a v 19. storočí dokonca vyhorel a zostali len ruiny. Do súčasnej podoby bol zámok prestavaný v roku 1853 a hlavná budova bola postavená v roku 1911. Z pôvodného hradu sa zachovali len bašty. Zámok bol dobudovaný až po roku 1945. Pre verejnosť je prístupný len čiastočne.

Zo Smolenice pôjdete do obce Smolenická Nová Ves a odtiaľ okolo vodnej nádrže Horné Orešany do obcí Horné Orešany, Doľany a Častá. Blízkosti dediny sa nachádza hrad Červený Kamen. Z Časté budete pokračovať smerom na obce Dubová, Modra, Vinosady a do Pezinku. 


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 41 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!