Cyklotrasa Varín - Krpeľany

U vodnej nádrže Žilina, leží dedina Varín. Z nej pôjdete do obce Strečno, kde sa nachádzate zrúcanina rovnomenného hradu. Hrad sa preslávil vďaka americkému filmu Dračie srdce, ktorý tu bol natáčaný. Hrad bol pravdepodobne postavený na prelome 13. a 14. storočia s cieľom stráženie cesty a výber mýta v údolí riek Váh. Hrad počas svojej existencie niekoľkokrát zmenil majiteľa. Začiatkom 15. storočia patril kráľovskej rodine. V 17. storočí sa stal útočiskom povstalcov pri Thökölyho povstania. Pre potlačenie tohto povstania bol hrad poničený a odvtedy chátra. V 20. storočí prebehla rozsiahla rekonštrukcia a bola tu umiestnená pobočka Považského múzea. Hrad je až dodnes prístupný verejnosti.

Zo Strečna pôjdete smerom na obce Vrútky, Lipovec, Turany a Krpeľany. U dediny sa nachádza vodná nádrž. Nádrž je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Na brehoch vodnej nádrže pri obci Šútovo sa nachádza Prírodná pamiatka Šútovská epigenéza. Ide o prírodnú pamiatku na území Malej Fatry.

Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 40 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!