Cyklotrasa Veľký Lipník - Tatranská Javorina

Z Pieninského národného parku vede táto trasa okolo poľských hraníc až k Tatrám. Z Veľkého Lipníka pôjdete do obcí Šoltys a Červený kláštor. Nachádzate sa tu kartuziánsky kláštor postavený v roku 1320. Kláštor začali budovať kartuziánští mnísi, ako druhý na Spiši. Svoje pomenovanie dostal podľa červených tehál. Okrem kartuziánov je jeho história spätá aj s kamaldulov. Obe spoločenstva patrila k najprísnejšie pustovníckemu rehoľné. Kláštor patrí medzi národné kultúrne pamiatky Slovenska. Z dediny pôjdete okolo rieky Dunajec, ktorá čiastočne tvorí hranicu medzi Poľskom a Slovenskom republikou, do obcí Majere a Spišskej Novej Vsi. Odtiaľ potom do obcí Matiašovce, Spišské Hanušovce, Veľká Franková, Osturňa a po zelenej turistickej značke ku Ždiar.

Ďalej potom už po červenej turistickej značke do obcí Podspády a Tatranská Javorina. Nad obcou sa týči lovecký zámoček. Jedná sa o jednu z najkrajších historických stavieb Tatranského parku. Kaštieľ vyhlásený aj za národnú kultúrnu pamiatku postavil v druhej polovici 19. storočia bohatý šľachtic Kristián Kraft, princ Hohenlohe - Öhringen, vojvoda von ujesť, pochádzajúce z významného pruského kniežat. Knieža v Tatrách Poradie preslávenej hony, na ktorý sa zúčastnila aristokracia z celej Európy. Po smrti kniežaťa Hohenlohe predali jeho Dedičia zámoček štátu. Dnes Slúži na reprezentačné účely štátu a v stanovených časoch je prístupná aj širokej verejnosti.


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 49 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!