Cyklotrasa Vrbové - Partizánske

Trasa sa začína v dedine Vrbové, ktorá leží pri chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Odtiaľ pôjdete smerom na obce Krakovany, Trebatice a Piešťany. Piešťani sú kúpeľné mesto, ktorým preteká rieka Váh. Na trase pôjdete okolo balneologického múzea, mestského parku a po prejdení rieky Váh sa dostanete na kúpeľný ostrov. Na ostrove si okrem kúpeľov, môžete zájsť na golf alebo obdivovať miestnu Kolonádový most. Z Piešťan pôjdete do Moravan nad Váhom. Tu môžete navštíviť miestne kaštieľ. Tento stredoveký renesančný kaštieľ je obklopený nádherným zámockým parkom. Súčasný vzhľad získal po prestavbe vykonané v 16. storočí. Park bol v minulosti zdobený niekoľkých plastikami od umelcov z celého sveta. V súčasnej dobe je kaštieľ verejnosti neprístupný.

Ďalej budete pokračovať cez Považský Inovec do obcí Záhrada a Tesáre. Kúsok za obcou sa nachádza rovnomenná vodná nádrž a o kúsok ďalej tiež kaštieľ. Potom pôjdete smerom na obce Jacovce, Malé Bedzany, Krušovce, Bošany, Krásno a Brodzany. V Brodzany môžete navštíviť miestny park alebo Letohrádok Babylon. Ten nechala postaviť majiteľka miestneho zámku. Bol postavený v roku 1894. Po smrti majiteľky hrad chátral a počas druhej svetovej vojny bol vyrabovaný. Odvtedy nedošlo k žiadnej rekonštrukcii, a tak sa pomaly premenil na zrúcaninu. Z Brodzany pôjdete už rovno do cieľa cesty, mestu Partizánske. 


Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 72 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!