Cyklotrasa Vyhne - Vyhne

Tejto trase sa hovorí Pivovarsky okruh a vedie chránenou krajinnou oblasťou Štiavnické vrchy. Je krátka, za to náročná, a to vďaka jej prevýšenie. Najvyšším bodom trasy je Hájska skala, jej vrchol sa nachádza v 560 m.n.m. Väčšina trasy vedie po nespevnených cestách, zvyšok potom po ceste. Na trase sa nachádza niekoľko zaujímavostí, je to napríklad Kúpeľná kaplnka, CHPV Vyhniansky travertín, stratené staré Vyhnianske kúpele a rímsko-katolícky kostol sv. archanjela Michala.


Stratené staré Vyhnianske kúpele sa nachádza v mieste dnešného Vodného raja. Vznikli v 15. storočí vďaka Vyhnianskym prameňom. Postupne boli budované až do 20. storočia. Dovtedy vzniklo 18 kúpeľných domov s ubytovaním a sociálnym zariadením. Deštrukcia tohto komplexu sa začala v roku 1943 zriadením Pracovného tábora Židov. Po vypuknutí Slovenského národného povstania bol tábor rozpustený. V roku 1945 bol tento komplex po prechode frontu vypálený a zostali len ruiny.


CHPV Vyhniansky travertín alebo tiež označovaný ako Mamut, sa nachádza na západnom svahu vrchu Tisová. CHPV Vyhniansky travertín je jedinou zachovanou živou travertínovú kopú z pôvodných dvoch vo Vyhnianskej doline, staršia Kaskáda pod kúpeľom Bankáreň bola zahrnutá blatistou pri stavbe vonkajšieho bazéna v 60. ROKOCH 20. storočia po zničení pôvodných kúpeľov po 2. svetovej vojne. CHPV je v dobrom stave, je naň privádzaná termálna voda, Preto Dorast a je "živý".

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdialenosť: 13 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!