Cyklotrasa Vysoká pri Morave - Hamuliakovo

Trasa sa začína pri rakúskych hraniciach v obci Vysoká pri Morave. Odtiaľ pôjdete do Stupavy a odtiaľ cez Malé Karpaty do obce Svätý Jur. V obci sa nachádza niekoľko zaujímavostí, napríklad Pálffyovská kaštieľ a Piaristický kláštor. Kaštieľ je renesančným sídlom postaveným v roku 1609. Podľa archeologického prieskumu však bola v tomto roku budova iba radikálne prestavaná. Pôvodná budova bola postavená v prvej polovici 13. storočia. V roku 1907 ho majiteľ venoval detskej nemocnici na rekonvalescenčných pobyty. V súčasnosti v ňom sídli vzdelávacie inštitúcie. Piaristický kláštor bol postavený po roku 1720. Od roku 1685 ho tu budovali piaristi a rozšírili ho aj o budovu gymnázia. Na stene kláštora sú inštalované slnečné hodiny. Tie pôvodné tu umiestnili mnísi. V roku 1985 ich zreštauroval akademický maliar Karel Drexler. Sú z glazovanej keramiky.

Ďalej pôjdete do Mostu pri Bratislave, Dunajskej Lužnej, Kalinkova a Hamuliakovo. Dedina leží pri rieke Dunaj a na protiľahlom brehu sa nachádza slalomový kanál. 


Náročnosť cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 62 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!