Cyklotrasa Ždiar - Stará Ľubovňa

Trasa sa začína na hranici Tatranského národného parku v dedine Ždiar. Odtiaľ pôjdete do obcí Bachedova dolina a po modrej turistickej značke cez vrchol Smrečiny ďalej do obce Vojňany. Pokračovať budete smerom na obce Toporec a Podolínec, kde sa nachádza kláštor piaristov. Kláštor s kostolom boli postavené mimo mestských hradieb vo východnom susedstve bývalej Hornej brány. Od mesta kláštorný areál oddeľovala dodnes zachovalá mestská hradba. Areál ranne barokového kláštora piaristov s kostolom sv. Stanislava bol postavený v severovýchodnej časti mesta za hradbami v rokoch 1642 až 1648. Kláštoru dominuje mu 10 m vysoký obraz sv. Stanislava z r. 1688 na hlavnom oltári.

Z obce pôjdete smerom na Vyšné Ružbachy. Nachádza sa tu hneď niekoľko zaujímavostí, napríklad travertínové jazierko, Medzinárodná sochárske sympózium a kúpele. Kúpele ležia blízko lesa a sú obklopené parkom. Sú tu zemitouhličité pramene patriaci k najvýdatnejším v Európe. V kúpeľoch je najznámejšou atrakciou travertínové jazierko nazývané Kráter. Má priemer 23 metrov a teplotu dvadsaťtri stupňov Celzia. Dominantou kúpeľov sú Švajčiarske domčeky a Biely dom. Ďalšia zaujímavosť sa nachádza na okraji obce, kde sa nachádza travertínový lom sa 104 sochami z travertínu od umelcov zo 14 krajín.

Potom pôjdete do obcí Kamienka a odtiaľ až do cieľa.

Náročnosť cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdialenosť: 50 Km

Hodnotenie cyklotrasy

Ohodnoťte, ako sa Vám cyklo výlet páčil na stupnici 1 - 5

Ako sa Vám cyklotrasa páčila?

Podeľte sa s ostatnými, ako sa Vám cyklotrasa páčila. Na aké zaujímavé miesta ste cestou narazili, odporúčania, atď.

Najnovšie cyklotrasy po ruke

Najnovšie cyklotrasy pribúdajú každým týždňom.

Možnosť cestovania a poznávanie nových miest teda stále stúpa. Buďte pritom. Nechajte si posielať najnovšie cyklotrasy každý týždeň .

 

Prajeme príjemné cyklo zážitky!